Asmenims su judėjimo negalia
Šunys pagalbininkai yra dresuojami, treniruojami padėti fiziškai neįgaliems žmonėms. Jie atlieka užduotis įskaitant šviesos jungiklių įjungimą, durų atidarymą ir uždarymą, daiktų paėmimą ir padavimą žmogui, priklausomai nuo šuns svorio, gali tempti žmogų su neįgaliojo vėžimėliu. Šunys rengiami asistuoti tiems, kurie kenčia nuo Parkinsono ligos, – vadinami „šunimis ėjikais“. Jie padeda žmonėms išlaikyti balansą vaikščiojant ir net padeda žmogui atsikelti, kai jis/ji nukrenta, kad žmogus galėtų atkurti savo poziciją ir balansą. Šie šunys pagalbininkai dėvi specialius pakinktus su skiriamaisiais ženklais, kurie yra naudojami tam, kad jie galėtų patempti pavyzdžiui neįgaliojo vėžimėlį.
Šunys pagalbininkai yra treniruojami padėti neįgaliems vaikams. Ruošiame šunis padėti vaikams sergantiems paraplegija. Jie taip pat padeda vaikams, kurie serga raumenų distrofija, cerebriniu paralyžiumi ir turi įgimtą plyšį stubure bei vaikams sergantiems kitomis ligomis.
Asmenims sergantiems epilepsija
Ruošiame šunis reaguoti į epilepsijos priepuolius. Šie šunys yra dresuojami, treniruojami, kad galėtų asistuoti žmonėms turintiems epilepsijos sutrikimą. Šunys treniruojami iškviesti pagalbą jei reikia, patraukti nuo žmogaus jam nesaugius daiktus, suteikti fizinę ar emocinę paramą, gali pažadinti šeimininką po priepuolio arba blokuoti daiktus, kad šeimininkas priepuolio metu neatsitrenktų į juos, nesusižalotų. Taip pat šie šunys po kurio laiko gali pajusti gresiančius priepuolius ir pranešti apie tai savo šeimininkui, bei tarnyboms. Reaguojantis į priepuolį šuo treniruojamas loti kai vaikas turi epilepsinį priepuolį, kad šeimos nariai žinotų kas vyksta arba gali gulėti šalia žmogaus patiriančio priepuolį, kad apsaugotų jį nuo susižalojimo, arba mokomas aktyvuoti tam tikros rūšies iš anksto užprogramuotą prietaisą, pvz., pedalą, kuris paskelbia pavojų arba pagalbos mygtuką sienoje. Šuo taip pat mokomas nubėgti ir pakviesti kitą šeimos narį. Šių šunų parengimas užtrunka nuo 6 mėnesių iki 2 metų,
Asmenys sergantiems pirmo tipo cukriniu diabetu
Diabetikų šunys yra dresuojami ir treniruojami, kad asistuotų žmonėms sergantiems I tipo diabetu. Šie šunys yra treniruojami atpažinti ir sureaguoti į mažus gliukozės kiekio kraujyje pasikeitimus, kurių žmogus negali pajusti.
Asmenims turintiems klausos negalią
Turintiems klausos negalią žmonėms ruošiame šunis vadinamus – girdinčiais šunimis. Šie šunys yra dresuojami ir treniruojami padėti klausos negalią turintiems žmonėms. Jie asistuoja savo šeimininkams, kai reikia atpažinti gaisro signalus, telefono skambučius ir suprasti, kai kažkas šaukia šeimininko vardą. specialiai apmokyti atpažinti garsus, kuriuos šunys išskiria iš aplinkinių garsų ir reaguoja taip, kad apie pirmą ir patį svarbiausią išgirstą garsą pirmoje eilėje būtų pranešta šeimininkui. Šių šunų dresavimas trunka nuo trijų mėnesių iki vienerių metų. Šunis padedančius klausos negalią turintiems žmonėms galima atpažinti iš liemenės su specialiais skiriamaisiais ženklais.
Vaikams turintiems autizmo sutrikimą, žmonėms su psichikos negalią
Šunys pagalbininkai ruošiami žmonėms turintiems psichikos negalias. Tokias, kaip pavyzdžiui autizmas, bipolinis sutrikimas, potrauminio streso sutrikimas, nerimo sutrikimai, šizofrenija, bei kita. Šunys pagalbininkai žmonėms turintiems psichikos sutrikimų dresuojami ir treniruojami taip, kad primintų asmeniui išgerti jo vaistus, taip pat padėtų sustabdyti pavojų keliančius elgesio pasikeitimus. Šunys mokomi patraukti žmones iš neramių ir stresą sukeliančių vietų. Šie šunys gali padėti proto negalią turintiems žmonėms, kurie patys negali susiorientuoti aplinkoje. Šunys yra specialiai mokomi sumažinti savo šeimininkui psichikos negalią. Pasaulyje šios paslaugos yra įteisintos ir labai sėkmingai veikia. Kasmet auga skaičius žmonių, su fizinėmis negalėmis judėjimo sutrikimais, naudojantis treniruotų šunų pagalbininkų paslauga galima palengvinti žmonių vienišumą bei socialinę atskirtį.